Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Światowy Dzień Języka Ojczystego. To ważny moment, by docenić wartość naszego języka ojczystego, który kształtuje kulturę i tożsamość. Dbając o nasz język chronimy nasze dziedzictwo kulturowe. 🌍🗣️

Oto kilka ciekawostek o 🇵🇱 języku polskim:

💡 Według danych z portalu ethnologue.com (2018), język polski jest drugim największym językiem słowiańskim (po rosyjskim) oraz 38. największym językiem na świecie pod względem liczby użytkowników.

💡 Język polski należy do rodziny języków indoeuropejskich i ma wiele wspólnego z sanskrytem, starożytnym językiem z Indii. Niektóre liczebniki w sanskrycie mają podobne formy do polskiego: dwa (द्वि – dvi), trzy (त्रि – tri), cztery (चतुर् – ćatur).

Więcej: https://jezykowasilka.pl/ciekawostki-o-jezyku-polskim/

🏆 Możecie też wziąć udział w 3️⃣ Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Kopernika”, który odbędzie się już 7 marca tego roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie, a w szranki mogą stanąć zarówno uczniowie, jak i dorośli.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/centrumKopernik/posts/pfbid02x2yV15iaGRj2kPySEEBUh2vuo7T6fhTd7AiLAPsz6s5kjfb7YvUdep4MmTqtnbwnl