Czysta Rzeka Fiszor i Bug w Młynarzach 2024: podsumowanie akcji

W sobotę, 20 kwietnia, mimo zmiennej aury, 26 niesamowitych wolontariuszy ruszyło na wyprawę, aby oczyścić okolice naszych pięknych rzek. Podzieliliśmy się na 4 grupy, a nasze siły wzmocniły także Choszczowe – odkryj na nowo i Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”.

🛍️ Zdobyte trofea? Aż 40 worków pełnych odpadów! Wśród nich dominowały małpki i plastikowe butelki, ale nie zabrakło też niezwykłych znalezisk jak łódź, zderzak, klapki, wieszak, gaśnica, kanapa, a nawet dinozaur 🦖.

Po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Przy ognisku, z kiełbaskami, ogórkami i chlebem w dłoni. Dziękujemy serdecznie Filipowi Walczyńskiemu i Kasi Kubalskiej-Walczyńskiej za ciepłe przyjęcie i wspaniałą gościnność 🌟.

🎁 Przypominamy również o naszym konkursie na najciekawszy śmieć – czekają na Was przepyszne nagrody ze Spiżarnia Anny Walczyńskiej!

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie.

🙌 Łącznie podczas obu akcji zebraliśmy imponujące 65 worków śmieci. Dziękujemy każdemu z Was za zaangażowanie i nieocenioną pomoc!

Podziękowania kierujemy także do:

  • Filipa i Kasi: za gościnność i pyszne jedzenie przy ognisku,
  • PHU AMIX za dostarczenie wody,
  • Gminy Zabrodzie za sprawną organizację odbioru śmieci.

Dziękujemy także naszym fotografom: Filipowi Walczyńskiemu, Agnieszce Ołdak-Prokop oraz Arkowi Redlickiemu.

Nie zapomnijcie, że w przyszłą sobotę kolejna szansa, by dołączyć do działań Operacji Czysta Rzeka. Akcje organizuje Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”: startujemy o 10:00 w Młynarzach na ul. Łęgowej oraz o 10:30 w Niegowie przy ul. Kościelnej 30a.

Do zobaczenia!