Napisz to pięknie: Norwid

W marcu i kwietniu 2024 we współpracy z Fundacją “Natura Rzeczy” i Muzeum Cypriana Norwida zorganizowaliśmy cykl spotkań warsztatowych, podczas których uczestnicy poznawali pismo rondowe. Zwieńczeniem było wspólne przepisywanie fragmentów “Rzeczy o wolności słowa” Cypriana Norwida.

W trakcie trzech spotkań nie tylko zgłębialiśmy tajniki sztuki pięknego pisania, ale też dzieliliśmy się pasją i cieszyliśmy wspólnymi chwilami przy kawie i domowych ciastach.

Specjalne podziękowania kierujemy do:

  • Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach za otwartość i gościnność,
  • Anny Malesińskiej z Fundacji “Natura Rzeczy” za niesamowitą dawkę wiedzy i inspiracji,
  • Karola ze statimotion za utrwalenie tych wyjątkowych chwil,
  • Pracowni Fly Flowers Pracownia za przepiękne kwiatowe upominki.

Wystawa prac

Zachęcamy Was do odwiedzenia wernisażu wystawy powarsztatowej podczas tegorocznej Nocy Muzeów, 18 maja o godz. 14:00, gdzie będzie można podziwiać efekty naszej pracy.

Nie przegapcie również towarzyszącego wydarzenia „Napisz to pięknie w Noc Muzeów”: dołączcie do nas na wyjątkowe warsztaty z Anna Malesińska – kaligrafia. Razem odkryjemy różnorodność krojów pisma i narzędzi kaligraficznych.

Do zobaczenia!


O prowadzącej

Anna Malesińska jest doświadczoną nauczycielką kaligrafii i iluminacji. Od lat prowadzi szkolenia w kraju oraz letnie intensywne kursy stacjonarne w słonecznej Italii, podczas których uczestnicy tworzą i mieszkają w murach klasztoru w Perugii. Ma w swoim dorobku m.in. prace dla Muzeum Narodowego w Krakowie, scenografie sceniczne i okładki płyt, logotypy oraz dziesiątki prac łączących kaligrafię, iluminację oraz szczegółową grafikę przyrodniczą, głównie przedstawiającą ptaki. Jej największą pasje poza sztuką to przyroda, podróże motocyklowe oraz prace w ekologicznie prowadzonym ogrodzie.

O Muzeum Cypriana Norwida