Warsztaty kaligraficzne „Napisz to pięknie: Norwid”

🖋️✨ Zapraszamy na warsztaty kaligraficzne: „Napisz to pięknie: Norwid”

💛 Kiedy: 3 niedzielne przedpołudnia w marcu i kwietniu

💛 Gdzie: Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach

Czy wiesz, że kaligrafia to nie tylko sposób na naukę imponujących zdobień, ale także doskonałe narzędzie do wypracowania w sobie cierpliwości i staranności? Ta dawna sztuka pisma ma głębokie korzenie, sięgające historii słowa pisanego.

Dlatego w imieniu Fundacji „Natura Rzeczy” i Anny Malesińskiej zapraszamy wszystkich, zarówno początkujących, jak i tych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności, na cykl spotkań warsztatowych, które odbędą się w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.

Podczas naszych zajęć poznasz tajniki pisma rondowego oraz będziesz miał/a okazję wspólnie przepisywać fragmenty utworów Cypriana Norwida. To nie tylko nauka, ale także niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w atmosferę sztuki i literatury.

💛 Plan warsztatów

Na pierwszych dwóch spotkaniach zapoznacie się i poćwiczycie krój pisma rondowego, a na ostatnim spotkaniu będziemy wspólne przepisywanie wybrane fragmentów utworów Cypriana Norwida. Zwieńczeniem będzie wystawa prac uczestników.

👉 Więcej szczegółów i zapisy w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/7684063088293806/7684063098293805/?active_tab=about

Partnerzy: