Napisz to pięknie: Norwid cz.1

W minioną niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie z naszego inspirującego cyklu „Napisz to pięknie: Norwid”. Chcemy podzielić się z Wami efektami naszej dotychczasowej pracy.

🔍 Co się działo?

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zaznajomili się z krojem rondowym i ćwiczyli pracę ze stalówką maczaną w atramencie. Przećwiczyliśmy małe litery i zrobiliśmy wspólne ćwiczenie z pisaniem miesięcy, napisaliśmy też pierwsze słowa i zdania.

📅 Co dalej?

Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, odbędzie się kolejne spotkanie naszego cyklu. A wielki finał zaplanowaliśmy na 7 kwietnia, gdzie wspólnie z uczestnikami warsztatów oraz grupami kaligraficznymi z Zabrodzia i okolic przepiszemy fragmenty „Rzeczy o wolności słowa” Cypriana Norwida. Prace uczestników będzie można podziwiać w Muzeum w Dębinkach podczas wystawy powarsztatowej.

🙏 Serdecznie dziękujemy Muzeum w Dębinkach za gościnę i możliwość korzystania z ich klimatycznych wnętrz. Dzięki Wam nasza przygoda z kaligrafią staje się jeszcze bardziej magiczna.

👀 Śledźcie nas, aby być na bieżąco z postępami naszej grupy! Mamy nadzieję, że te zdjęcia zainspirują Was do własnych twórczych poszukiwań i dołączenia do nas przy następnej okazji — zajrzyjcie do naszej galerii ⤵️

🤝 Wydarzenie organizowane jest przez Annę Malesińską – kaligrafkę z Fundacji “Natura Rzeczy”, oraz Stowarzyszenie Aktywne Zabrodzie.

Zdjęcia: Karol Krusiec / statimotion